NEWSLETTER

Jesteś dzinnikarzem? Wybierz firmy z których chcesz
dostawać informacje prasową wprost na własną
skrzynke e-mail.
ZAPISZ SIĘ

Kalendarz

Linia czasu

Informacja o Polskim Stowarzyszeniu Budownictwa Ekologicznego PLGBC: Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC (Polish Green Building Council) jest organizacją pozarządową, która od 2008 roku realizuje działania dla transformacji budynków, miast i ich otoczenia w takim kierunku, aby sposób ich planowania, projektowania, wznoszenia, użytkowania, modernizowania, rozbierania i przetwarzania był jak najbardziej zrównoważony. Organizacja wspiera tworzenie zrównoważonych budynków dla wszystkich poprzez: • powstrzymanie zmian klimatu oraz adaptację do nowych warunków, • stosowanie zasad gospodarki o obiegu zamkniętym, • podnoszenie poziomu dobrostanu, jakości życia i zdrowia społeczeństwa, • zwiększanie bioróżnorodności. PLGBC stanowi część globalnej społeczności ponad 70 organizacji green building councils skupionych w ramach World Green Building Council. https://plgbc.org.pl

Intensyfikacja renowacji budynków Europy w celu zmniejszenia ich emisyjności. Startuje program Build Upon2

Responsive image

World Green Building Council i organizacje partnerskie ogłosiły start projektu BUILD UPON2, którego celem jest zintensyfikowanie działań modernizacyjnych budynków w europejskich miastach. Partnerem programu jest Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC, a wśród 8 europejskich miast partnerskich jest Członek PLGBC – Miasto Wrocław.

Dowody na pozytywny wpływ roślinności na pracowników biurowych w Polsce.

Responsive image

Rośliny pozytywnie wpływają na komfort pracy pracowników biurowych w Polsce - są na to niezbite dowody. 4Nature System - Wertykalni dzieli się wynikami badania przeprowadzonego we współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Budownictwa Ekologicznego PLGBC i Politechniką Śląską. Przez 12 tygodni w 10 dużych firmach analizowano oddziaływanie roślin na ludzi i ich potrzeby. Wyniki są bardzo interesujące i potwierdzają potrzebę natury w miejscu pracy: 86% ankietowanych oceniło pozytywnie wpływ roślin na komfort pracy, a 92% z nich chce mieć w przyszłości rośliny w biurze. Aż 88% pracowników chce mieć rośliny maksymalnie blisko swojego stanowiska pracy.

Podsumowanie 11. konferencji PLGBC Dzień Ziemi z zielonym budownictwem

Responsive image

Blisko 200 uczestników przyciągnęła 11. konferencja PLGBC Dzień Ziemi z zielonym budownictwem, zorganizowana przez Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC. Wydarzenie pod hasłem Miasto w obliczu zmian. W kierunku zrównoważonego budownictwa, przygotowane w oparciu o idee zrównoważonego rozwoju, odbyło się 16 kwietnia br. w Textorial Park w Łodzi.

Raport PLGBC Certyfikacja Zielonych Budynków w liczbach 2019

Responsive image

Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC przygotowało czwartą edycję Raportu Certyfikacja Zielonych Budynków w Liczbach 2019. PLGBC prowadzi bazę budynków certyfikowanych w obecnych w Polsce międzynarodowych systemach certyfikacji: BREEAM, DGNB, HQE, LEED i WELL, a raport jest analizą rocznych zmian na rynku zielonych, certyfikowanych obiektów w naszym kraju. Raport jest dostępny bezpłatnie, w wersji polskiej i angielskiej.

Miasto w obliczu zmian. Konferencja PLGBC Dzień Ziemi z zielonym budownictwem

Responsive image

Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC organizuje 11. konferencję PLGBC Dzień Ziemi z zielonym budownictwem. Wydarzenie pod hasłem Miasto w obliczu zmian. W kierunku zrównoważonego budownictwa, organizowane w oparciu o idee zrównoważonego rozwoju odbędzie się 16 kwietnia br. w Textorial Park w Łodzi. Świadome i zrównoważone tworzenie przestrzeni współczesnego miasta dla lepszego życia i rozwoju mieszkańców - to główny nurt tegorocznej edycji. Udział jest bezpłatny.

Raport Tworzenie energooszczędnej hipoteki dla Europy. Projekt EeMAP

Responsive image

Europejska część World Green Building Council - Europe Regional Network (ERN), do której należy Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC - wraz z gronem ekspertów ze środowiska finansowego, przemysłowego i naukowego, kontynuuje prace na rzecz europejskich energooszczędnych hipotek. W ramach projektu EeMAP, konsorcjum przygotowało kolejny raport, wskazujący m.in. konkretne kryteria pomiaru efektywności energetycznej budynków, będące podstawą analizy kwalifikowalności do uzyskania hipoteki. Raport skierowany jest do banków i inwestorów, krajowych stowarzyszeń bankowych, sektora budowlanego, rzeczoznawców oraz krajowych i lokalnych decydentów.

WSPÓŁPRACUJEMY z:

Zaufali nam: