NEWSLETTER

Jesteś dzinnikarzem? Wybierz firmy z których chcesz
dostawać informacje prasową wprost na własną
skrzynke e-mail.
ZAPISZ SIĘ

WYSZUKAJ

Doświadcz Zielonego Budynku z PLGBC! Rusza kolejna edycja warsztatów Green Building Tour

PLGBC kontynuuje Projekt Doświadcz Zielonego Budynku, a wraz z nim cykl warsztatów Green Building Tour. Inicjatywa jest częścią aktywności PLGBC opartej na promowaniu ekologicznego budownictwa  w kontekście zasad zrównoważonego rozwoju.

Spotkania są doskonałym sposobem na podpatrzenie, jakie nowoczesne i efektywne rozwiązania zastosowano w obiekcie, a także, jakie korzyści przynosi, na co dzień stosowanie idei green building. Pozwalają doświadczyć, jak projekt budynku przełożył się np.: na zdrowie i komfort pracy użytkowników, efektywność energetyczną, wykorzystanie nowoczesnych rozwiązań instalacyjnych, czy zmniejszenie generowanych odpadów.

- Według wielu deweloperów budynek bez certyfikacji jest niemal bezużyteczny (z uwagi na wymagania najemców), ponieważ to właśnie w certyfikatach wielokryterialnych można znaleźć potwierdzenie wysokiego poziomu innowacyjności budynku. Jak wiadomo, wszystko, co zmierzone jest bardziej wiarygodne. Tyle z teorii, a co z praktyką? Ten aspekt właśnie zgłębiamy podczas kolejnych warsztatów Green Building Tour, które odbywają się w zielonych budynkach zlokalizowanych w całej Polsce. Warsztaty cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem ze względu na fakt poznania budynku od środka i przekonania się, jak zielone rozwiązania sprawdzają się w praktyce. Są także okazją do zweryfikowania i poszerzenia swojej wiedzy. Green Building Tour jest nowym wymiarem ekoedukacji  - pozwala doświadczyć zielonego budynku - podkreśla Magdalena Wojtas, Development Coordinator w Polskim Stowarzyszeniu Budownictwa Ekologicznego PLGBC.

W 2018 roku warsztaty Green Building Tour odbędą się w Poznaniu, Krakowie, Konstantynowie Łódzkim, Warszawie, Wrocławiu oraz w Łodzi. Pierwszy warsztat zaplanowano 20 lutego br. w budynku Centrum Badań i Innowacji Pro-Akademia w Konstantynowie Łódzkim.

Warsztaty mają formę otwartą, może w nich uczestniczyć każda osoba zainteresowana, po wcześniejszym zapisaniu się. 

Więcej informacji:
www.plgbc.org.pl
www.facebook.com/GreenBuildingTour/

WSPÓŁPRACUJEMY z:

Zaufali nam: