NEWSLETTER

Jesteś dzinnikarzem? Wybierz firmy z których chcesz
dostawać informacje prasową wprost na własną
skrzynke e-mail.
ZAPISZ SIĘ

WYSZUKAJ

Nowa publikacja PLGBC: Energooszczędna hipoteka dla Europy. Przegląd polskiego rynku

Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC wydało nową publikację - raport pt. Energooszczędna hipoteka dla Europy. Przegląd polskiego rynku. Publikacja powstała we współpracy   merytorycznej z pracownikami naukowymi Politechniki Śląskiej: dr. hab. inż. Janem Kaczmarczykiem oraz dr inż. Aleksandrą Specjał.

W raporcie przedstawiono aktualny stan zasobów budowlanych oraz problemy związane z termomodernizacją sektora mieszkaniowego w Polsce. Uwzględniono także przykłady wsparcia finansowego. Omówiono bariery i możliwości wdrażania na polskim rynku produktów w postaci energooszczędnych hipotek.

Publikacja powstała w ramach Projektu EeMAP (Energy Efficient Mortgages Plan), w którym Europe Regional Network, będąca europejską częścią World Green Building Council (WorldGBC), jest jednym z kluczowych partnerów. W ramach projektu, przeprowadzony został przegląd poszczególnych rynków regionalnych. Na bazie uzyskanych danych, liderzy projektu opracują finalnie wytyczne dla energooszczędnej hipoteki, które następnie będą wdrażane przez banki w fazie pilotażowej  projektu. Aktywności objęte projektem EeMAP mają zachęcić do korzystania z finansowania efektywnych energetycznie inwestycji. Projekt finansowany jest w ramach unijnego programu Horyzont 2020. PLGBC jest jedną z 10 green building councils w Europie, która wspiera projekt.

Wydanie raportu towarzyszyło organizacji przez PLGBC Warsztatów Zielone Hipoteki, które odbyły się w marcu w Warszawie.

Raport do pobrania:
https://plgbc.org.pl/wp-content/uploads/2018/03/EeMAP_Energooszczedna-hipoteka-dla Europy_PL.pdf

Dodatkowe informacje o projekcie EeMAP w Polsce:
Alicja Kuczera, akuczera@plgbc.org.pl

w
ww.plgbc.org.pl

 

WSPÓŁPRACUJEMY z:

Zaufali nam: