NEWSLETTER

Jesteś dzinnikarzem? Wybierz firmy z których chcesz
dostawać informacje prasową wprost na własną
skrzynke e-mail.
ZAPISZ SIĘ

WYSZUKAJ

Ruszył konkurs PLGBC Green Building Awards 2018!

Ideą konkursu i przyznawanych w nim wyróżnień PLGBC Green Building Awards jest promocja nowoczesnych rozwiązań dla budownictwa ekologicznego. Inicjatywa dedykowana jest firmom z branży budownictwa i nieruchomości. Do dnia 7 września br. można bezpłatnie zgłaszać się do sześciu kategorii konkursowych poprzez formularze on-line dostępne na stronie: https://konferencja.plgbc.org.pl/awards/

Prace oceniane będą przez Jury zarówno pod względem walorów architektonicznych, estetycznych, jak i tych związanych z budownictwem ekologicznym i zrównoważonym rozwojem. Pod uwagę będą brane również wszelkie inne nowatorskie aspekty danego projektu czy produktu.

Celem konkursu jest wyróżnienie zaangażowania uczestników konkursu w rozwój zrównoważonego budownictwa w Polsce. Ważnym jest także podniesienie świadomości i znaczenia współpracy w tym obszarze wśród uczestników rynku budowlanego w kraju i na świecie.

Tegoroczną Komisję Konkursową tworzą: prof. dr hab. inż. arch. Wacław Celadyn (Politechnika Krakowska), mgr inż. arch. Justyna Biernacka (SARP Warszawa), Bartłomiej Kisielewski (Horizone Studio), Ewa Kowalska - Ocneanu (WSP Polska), Jakub Lewkowicz (Kuryłowicz & Associates), Marta Siczek (Interface), dr inż. arch. Aleksandra Witeczek (Politechnika Śląska).

Wśród laureatów poprzednich edycji są m.in.: Ratusz Marszałkowski w Krakowie, Business Garden w Warszawie, Academeia High School, Mennica Legacy Tower, Polska Stacja Antarktyczna im. H. Arctowskiego, Biuro JLL w Warsaw Spire, Siedziba Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku, krata parkingowa Stella Green czy STEICO flex.

Organizatorem konkursu jest Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC, które od 10 lat wspiera sektor budownictwa w Polsce poprzez rozwijanie procesu projektowania, budowania i użytkowania budynków w oparciu o elementy zrównoważonego rozwoju.

Wyróżnienie najlepszych zielonych budynków i projektów w Polsce nastąpi podczas uroczystej Gali towarzyszącej 8. Edycji PLGBC Green Building Symposium, które odbędzie się 4 października br. w Centrum Praskim KONESER w Warszawie.

Informacje i zgłoszenia do Konkursu: https://konferencja.plgbc.org.pl/awards/

WSPÓŁPRACUJEMY z:

Zaufali nam: