NEWSLETTER

Jesteś dzinnikarzem? Wybierz firmy z których chcesz
dostawać informacje prasową wprost na własną
skrzynke e-mail.
ZAPISZ SIĘ

Kalendarz

Linia czasu

Informacja o Polskim Stowarzyszeniu Budownictwa Ekologicznego PLGBC: Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC (Polish Green Building Council) jest organizacją pozarządową, która od 2008 roku realizuje działania dla transformacji budynków, miast i ich otoczenia w takim kierunku, aby sposób ich planowania, projektowania, wznoszenia, użytkowania, modernizowania, rozbierania i przetwarzania był jak najbardziej zrównoważony. Organizacja wspiera tworzenie zrównoważonych budynków dla wszystkich poprzez: • powstrzymanie zmian klimatu oraz adaptację do nowych warunków, • stosowanie zasad gospodarki o obiegu zamkniętym, • podnoszenie poziomu dobrostanu, jakości życia i zdrowia społeczeństwa, • zwiększanie bioróżnorodności. PLGBC stanowi część globalnej społeczności ponad 70 organizacji green building councils skupionych w ramach World Green Building Council. https://plgbc.org.pl

Weź udział w ankiecie. Raport World Green Building Trends Study 2019

Responsive image

W ramach współpracy Dodge Data & Analytics oraz World Green Building Council, wśród organizacji i firm na całym świecie, zbierane są opinie do 4. edycji World Green Building Trends 2019 Smart Market Report. Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC, jako jedna z organizacji zrzeszonych w WorldGBC, zachęca do udziału w badaniu trendów branży zielonego budownictwa. Na podstawie ankiet on-line jesienią opracowany zostanie globalny raport.

Nowy Raport PLGBC 2018 Certyfikacja Zielonych Budynków w Liczbach

Responsive image

Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC trzeci rok z rzędu publikuje analizy rynku obiektów certyfikowanych w Polsce. Misją PLGBC jest sprawienie, żeby zrównoważone budownictwo stało się nową normą. Zielony budynek nie musi być certyfikowany, a zaprojektowany, wybudowany i użytkowany zgodnie z zasadami zrównoważonego budownictwa. Jednakże to właśnie certyfikacja jest obiektywnym, zweryfikowanym przez trzecią stronę wyznacznikiem zrównoważenia budynku.

Konferencja PLGBC Dzień Ziemi z zielonym budownictwem za nami!

Responsive image

Podczas 10. Edycji Konferencji PLGBC Dzień Ziemi z zielonym budownictwem pt. Nowa tożsamość i potencjał zrównoważonych miast, rozmawiano o rozwoju i przyszłości miast. Dyskutowano o nowych koncepcjach urbanistycznych, potrzebach mieszkańców czy zrównoważonych rozwiązaniach i nowych technologiach w budownictwie. Mówiono o roli architekta w kształtowaniu przestrzeni. Podsumowaniem były kwestie związane z finansowaniem i wsparciem projektów rewitalizacji. Wszyscy uczestnicy byli zgodni co do tego, że mamy przed sobą wiele wyzwań. Organizatorem wydarzenia było Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC we współpracy Urzędem Miejskim we Wrocławiu. Konferencja odbyła się 20 kwietnia br. w Centrum Historii Zajezdnia we Wrocławiu.

Globalne partnerstwo dla promocji zdrowia w zrównoważonych budynkach. System certyfikacji budynków WELL

Responsive image

International WELL Building Institute™ (IWBI™) ogłosił 16 kwietnia br. podczas Forum Greenbuild Europe 2018 w Berlinie - listę kluczowych Partnerów, wspierających kampanię promocji systemu WELL w certyfikacji zielonego budownictwa na świecie. W gronie kilku green building councils jest Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC. To ważny kamień milowy we wspólnej globalnej misji przekształcania środowisk pracy w budynkach w przestrzenie aktywnie promujące zdrowie i dobre samopoczucie ludzi.

Zrównoważony rozwój według Członków PLGBC

Responsive image

Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC rozpoczęło nowy Projekt „Jak członkowie PLGBC wspierają cele zrównoważonego rozwoju” - propagujący aktywność firm i instytucji zrzeszonych w organizacji. W ten sposób Stowarzyszenie włączyło swoje działania na rzecz realizacji celów zrównoważonego rozwoju ustanowionych przez ONZ w ogólnoświatową kampanię.

Konferencja PLGBC Dzień Ziemi z zielonym budownictwem - Nowa tożsamość i potencjał zrównoważonych miast

Responsive image

20 kwietnia br. odbędzie się 10. edycja Konferencji PLGBC Dzień Ziemi z zielonym budownictwem pod hasłem Nowa tożsamość i potencjał zrównoważonych miast we Wrocławiu. To cykliczne wydarzenie organizowane przez Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC we współpracy z danym samorządem terytorialnym - w tym roku z Urzędem Miejskim we Wrocławiu. Stanowi platformę komunikacji doświadczeń i opinii ekspertów propagujących zrównoważony rozwój miast w oparciu o zielone budownictwo, skupionych wokół środowiska gospodarczego, naukowego oraz społecznego w Polsce. W programie przewidziano inspirujące spotkania, merytoryczne dyskusje i networking.

WSPÓŁPRACUJEMY z:

Zaufali nam: